Nova Vlada je stigla, što dalje s fondovima EU-a? - Monitor.hr
26.01.2016. (08:51)

Poduzetnička klima

Nova Vlada je stigla, što dalje s fondovima EU-a?

“Zamislite da vam netko govori da vam želi dati novac i da ste vi budućnost Hrvatske, a onda vas ubije s 20 obrazaca koje morate ispuniti i izbaci iz procedure jer vam je neko javno tijelo izdalo dokument s krivom rečenicom, iako to uopće nije vaša odgovornost. Ne kažem da je procedure potrebno potpuno pojednostaviti i novac dodjeljivati bez ikakvih kriterija, ali potrebno je, posebice kod poduzetnika, sve potpise svesti na jedan dokument. Također, sve one dokumente koje tijela mogu dobiti unutar samoga sustava neka traže sama”, piše Ariana Vela. T-Portal


Slične vijesti

24.09. (11:00)

Čuvati ih u posebnim fasciklima u ladici

Dokumenti koje je uputno sačuvati

Postoje dokumenti koji su važni i moraju se čuvati samo određeno vrijeme, nakon čega se mogu baciti. To su primjerice, ugovor o radu: Čuvajte ga do sljedećeg posla, nakon toga je dovoljna digitalna kopija (Večernji):

  • Dokumenti koji se moraju čuvati najmanje 30 godina: sudska presuda, sudski nalog, spisi predmeta, isprave za ovrhu, osobni stečaj.
  • Dokumenti koji se moraju čuvati 11 godina: procjena poreza (digitalno), dokumenti povezani s iznajmljivanjem (digitalni), obrtnički račun za najam (digitalni).
  • Dokumenti koji se moraju čuvati 5 godina: obrtnički računi za novogradnju ili prenamjenu (digitalni)
  • Dokumenti koji se moraju čuvati 3 godine: izvodi računa (digitalni), računi zbog zastare (digitalni), ugovor o najmu i primopredajni zapisnik do 3 godine nakon iseljenja zbog zastare (digitalno), čuvajte potvrdu osiguranja do 3 godine nakon isteka ugovora, obično su dovoljne digitalne verzije.
  • Dokumenti koji se moraju čuvati 2 godine: obrtnički računi zbog jamstvenih prava (digitalni), potvrde o vlasništvu nad kućom (digitalne), kupoprodajni ugovori (digitalni), računi (digitalni).
  • Dokumenti koji se moraju čuvati 1 godinu nakon primitka porezne obveze: potvrda o donaciji (digitalna), bankovni izvod o kapitalnoj dobiti (digitalni), potvrda o porezu na dohodak (digitalna), obračun plaća (digitalni).
10.11.2016. (09:54)

Potpis lak za krivotvorenje

Milijarde dolara štete zbog loših kemijskih olovaka

Svake se godine u svijetu zbog krivotvorenja dokumenata šteta broji u milijardama dolara. FBI procjenjuje da samo na malverzacijama s čekovima banke u SAD-u pretrpe gubitke veće od 800 milijuna dolara godišnje. Ono što kod falsificiranja kriminalcima uvelike olakšava posao jest loš pisaći pribor, tinta koja ne prodire u papir i može se obrisati, a kojom se potpisuje većina dokumenata. Poslovni

03.11.2016. (08:50)

Zna se

Hrvatska za istragu o Orašju zna već dvije godine

Slučaj desetorice uhićenih pripadnika HVO-a Orašje služi kao sredstvo razračunavanja različitih aktera u Hrvatskoj, postao je političko pitanje o kojem se svi moraju izjasniti. Svi su zapanjeni i iznenađeni, iako hrvatske vlasti najmanje dvije godine znaju da Tužiteljstvo BiH protiv čelnih ljudi HVO-a Orašje vodi istragu za ratni zločin, a popisi osumnjičenih sedam-osam godina kolaju internetom. Dokazuju to dokumenti iz 2014. koji su bili u posjedu odvjetništva. Jutarnji

10.05.2016. (12:41)

Zbog jedne divne crvene žene

SDP i HNS: Karamarko mora otići; Most: Nek USKOK i DORH odrade posao

“Pozivam Povjerenstvo za sprečavanje sukoba interesa da provjeri premijera, potpredsjednike Vlade Karamarka i Petrova i sve ostale ministre, zastupnike, ako imaju nekakvu suradnju s MOL-ovim konzultantima ili MOL-om. Neka USKOK i DORH odrade svoj posao“, komentar je Mostovog Mire Bulja na otkriće afere sa Anom Šarić. HNS-ov Ivan Vrdoljak poručuje da Karamarko mora otići ako su dokumenti autentični. Tražiti ćemo interpelaciju u Saboru o radu vlade zbog ove situacije, kaže SDP-ov Gordan Maras. Mostov Miroslav Šimić kaže da Karamarko mora dati odgovore.

21.02.2016. (07:00)

Osam fotografija za dokumente za samo 25kn u Foto studiju Badrov

04.02.2016. (15:07)

Mogu sami

MUP više ne traži domovnicu, rodni list…

Na temelju sporazuma između MUP-a i Ministarstva uprave, službenicima policijskih uprava i policijskih postaja omogućen je uvid u središnju bazu podataka o osobnim stanjima građana u državnim maticama RH (matice rođenih, vjenčanih i umrlih), kao i u knjigama državljana. Stoga građani upisani u matice prilikom obavljanja poslova u nadležnosti MUP-a više ne trebaju prilagati domovnicu, rodni list ili vjenčani list, izvijestio je MUP. 24sata