S novinarkom Nove TV Barbarom Majstorović sjedio sam u restoranu čuvenog hotela Moskva u centru Beograda.
“Ja još ne mogu vjerovat da sam ovdje… Da pratim puč u Srbiji i s dopisnicima odsjedam u hotelu Moskva! Totalno sam kao neki lik iz romana Grama Grina ‘Mirni Amerikanac’. Mirni Hrvat u Beogradu.”
“E, da te sad Boris Rašeta vidi. Šta bi on dao da je na tvom mjestu, a ne da čami u onoj redakciji 24 sata u Buzinu. Najveće uzbuđenje mu je pisat o Titovim i ustaškim špijunima”, Barbara si je namazala još kajmaka na uštipak s kojeg je kapala stara dobra svinjska mast.
“Rašeta nikad neće bit kao Džejms Bond, prokleti tajni agent. Ali je zato napisao knjigu ‘Ustaški James Bond’. To je ovih dana sigurno tražena knjiga u Beogradu”, podsmjehnuo sam se.
“Kad pojedemo, idemo na prosvjed. Iako mi otpadaju noge. Čitav vikend pratila sam prosvjed u Novom Sadu… Bilo je veličanstveno. Nema šanse da se u Hrvatskoj okupi toliko studenata na prosvjedima.”
“Pa kad su svi otišli studirat negdje u inozemstvo. Srpski studenti to ne mogu, nisu dio Europske unije. Nije ni čudo da su pukli.”… U novoj zgodi Svirac opisuje svoje doživljaje na prosvjedima u Srbiji.