Malo sutra
Ovaj mic zna tu foru
Happy #Caturdaypic.twitter.com/n8aEb6dxlS
— Larry the Cat (@Number10cat) February 19, 2022
Odabrao mačak britanskog premijera.
Happy #Caturdaypic.twitter.com/n8aEb6dxlS
— Larry the Cat (@Number10cat) February 19, 2022
Odabrao mačak britanskog premijera.
Probrano sa newslettera Marka Rakara.
Povodom pokretanja emisije Crveni karton Svetislav Basara je dao dobar intervju za matični medij. Osim što ima i dobar moto emisije: “Da bih gledao normalan dijalog na televiziji morao sam da napravim svoju emisiju”
Hegel kaže, a treba mu verovati, da iz istorije niko nikada ništa nije naučio. Ono što je s nama problem jeste što naša istorija nema „dubinu“, protočnost, što se događaji u njoj ne udaljavaju, ne blede, ne prolaze, nego se akumuliraju i komprimuju pod visokim pritiskom. To na kraju stvara zagušenje i postaje prepreka za budućnost… Đinđićevim ubistvom prepunjena je čaša bezkonja. Realnost podnosi haos do jedne tačke, posle koje stavlja tačku. I tu počinje društvena entropija… Tvitera što se tiče, ta društvena mreža je do te mere imbecilna da je uopšte ne uzimam u obzir. Tviteraši – svi do jednog – unuci su onih low-tech idiota koji su davnih godina po zidovima kafanskih nužnika pisali „ovde sam dana tog i tog jebo tu i tu“. Nema ničeg novog pod Suncem. Samo se s vremenom povećava čujnost i vidljivost gluposti.
Već mjesecima nije se dogodio tjedan s ovako gustim i važnim vijestima, kaže Velimir Šonje na Ekonomskom labu i pobrojava ih, opisuje i donosi zaključke:
Na pitanje razmišlja li u okviru rekonstrukcije @VladaRH o nekoj novoj funkciji, @OlegButkovic odgovara o svojim intelektualnim i političkim sposobnostima za koje kaže da su "srednje razine" @N1infoZG pic.twitter.com/0XA3PoHB0t
— Domagoj Novokmet (@DomagojNovokmet) February 21, 2022
Ja? Kud ću ja više preuzeti? Ajme meni, imam ovaj veliki resor od 56 tvrtki. Moje intelektualne i političke sposobnosti su tako, srednje razine, ja bih rekao, ne bih više ništa mogao preuzeti – ministar mora, prometa i infrastrukture u službi od 19. listopada 2016.
Serija „DecenijAVlasti“ u pet epizoda detaljno opisuje put kojim su jedan čovek i jedna partija preuzeli skoro apsolutnu kontrolu nad jednom zemljom i pretvorili ovaj deo sveta u svojevrsni centar populizma i autokratije – opis je serijala N1 posvećenog srbijanskom predsjedniku Aleksandru Vučiću. Ovdje su nastavak drugi i treći. 4. i 5. nastavak uskoro.
Na Međunarodni dan materinskoga jezika, 21. veljače, počinje Mjesec hrvatskoga jezika, manifestacija koju je 2014. godine pokrenuo Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje, a završava na dan objave Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika 17. ožujka.
Gotovo 43 posto od postojećih 6000 jezika je pod prijetnjom izumiranja, te otprilike jedan jezik nestane svaka dva tjedna. Izumiranje jezika znači gubitak velikih dijelova kulturne i intelektualne baštine. Međunarodni dan materinskoga jezika utemeljio je UNESCO 1999. godine na 30. zasjedanju Glavne skupštine na prijedlog Bangladeša. Cilj ovog dana je očuvanje jezika. 24 sata
Koalicijski partneri navodno će podržati rekonstrukciju Vlade. Kažu da su spremni za resetiranje Vlade. Ali po kojem kriteriju? Izbacuju li se samo korumpirani ministri, oni koji će završiti u zatvoru ili na optužnici, ili se s prljavom vodom izbacuju nesposobni? “Ako istražne radnje za Miloševića ili bilo koga drugog pokažu da će se dići optužnica, to onda znači da to nije pojedinačni slučaj i mi takvu Vladu ne možemo podržavati”, izjavio je Čačić. Znači, u redu je ako je samo jedan uhićen. To partneri mogu otrpjeti. Ako su mogli živjeti s onih desetak smijenjenih i kompromitiranih ministara u prošlom mandatu Andreja Plenkovića, mogu onda živjeti i s ovim jednim. Kao da je doista u pitanju samo jedan… Psihološka granica odavno je probijena, a zgražanje je izgubilo smisao. Jedino gore od kriminala ove vlasti jest spašavanje ovakve kriminalne vlasti… lijepo piše Tomislav Klauški za 24 sata.
Prvi gost “Crvenog kartona” Svetislava Basare je bio Vuk Drašković. Kao svjedok jednog turbulentnog vremena, on iznosi saznanja koja bacaju potpuno novo svjetlo na neke poznate događaje. Govori o suradnji s Đinđićem i Koštunicom devedesetih godina, o najvećoj izdaji u povijesti Srpskog pokreta obnove, o Legiji, o razlozima zbog kojih Srbija treba ući u NATO, o SPC, kralju Aleksandru… Naša crkva je veliki grešnik pred Hristom za sve godine ponora devedesetih. Stotine hiljada mrtvih, invalida, a naša crkva nije prosula suzu. Nikoga nije osudila. Nijedan zločin koji je počinjen srpskim oružjem nije osudila. Naša crkva je izmislila novu religiju “Svetosavlje” – rekao je Drašković
A tu je današnja Basarina kolumna pod nazivom Odjeci i reagovanja, naravno o svježim reakcijama na pilot: Iz raskošne ponude meni lično se najbolje svideo odjek i reagovanje koje kaže, citiram: „Jebote, koji šou ova Basarina emisija, bukvalno direktan prenos iz kafane“. Na drugom mestu top-liste je tvit: „Nema nikakav papir pred sobom“.
Piše Viktor Ivančić za Novosti.
Hrvati izgleda ne vole stara tradicionalna prezimena nadimačkog postanja, pa tako često mijenjaju. Tu su i Plazibat (“batina koja visi do poda”), Samopijan, Derikučka… Postoji žena koja je osam puta mijenjala ime iz Ana u Ana Kristina pa Anne Kristine pa Ane Kristyn pa Krystal… Dnevnik.hr
DO you see a number?
If so, what number? pic.twitter.com/wUK0HBXQZF
— Benonwine (@benonwine) February 16, 2022
Ispravno rješenje ove optičke iluzije je broj – 3452839, iako ga mnogi nisu uspjeli vidjeti zbog uzorka koji prekriva dvije znamenke cijelog broja. Prema Science Directu, osjetljivost na kontrast mjera je sposobnosti osobe da razlikuje predmet od njegove pozadine. Određena stanja ili bolesti povezane s očima kao što su katarakta, glaukom ili dijabetička retinopatija mogu utjecati na kontrastnu osjetljivost osobe. Večernji
Index je usporedio Hrvatsku s Mađarskom te Bosnom i Hercegovinom po pitanju troškova života, koristeći podatke stranice Numbeo koja detaljno radi usporedbe i procjene troškova života u svim zemljama. Prosječna plaća u Zagrebu 8267 kuna, prema podacima koji su objavljeni nekidan, dok je prosječna plaća na razini Hrvatske 7140 kuna. Mjesečni troškovi života u Zagrebu za četveročlanu obitelj iznose 15.463 kune bez cijene najma stana, a za samca 4551 kunu. Najam jednosobnog stana u centru Zagreba mjesečno stoji oko 3604 kune, a u ostalim dijelovima grada u prosjeku oko 2700 kuna. U Sarajevu je život za 23% jeftiniji nego u Zagrebu. Budimpešta je također jeftinija za život i to za 8.7%. Procijenjeni mjesečni troškovi četveročlane obitelji ondje stoje 13.793 kune bez najamnine, a za samca 3988 kuna… Index
Partibrejkersi sviraju u subotu, 26.2. u Tvornici u Zagrebu, pa je frontmen Zoran Kostić Cane (57) dao intervju za Večernji, a njegovi intervjui su uvijek hranjivi, poetični i puni sadržaja. “Politička korektnost je sve pojela, pokvarila je umjetnost, dovela je laž i licemjerje u prvi plan… Nevjerojatno mi je da mi sami ne možemo napraviti svoj posao, srediti susjedske odnose. Uvjereni smo da smo druga klasa ljudi, a da su oni na zapadu neke face. E nije tako. Tko su ti ljudi da mi govore što ću raditi? Imam osjećaj da samo popunjavamo naše živote u korist tuđeg profita… Žene su snažnije i veće od muškarca. Iza svakog muškarca stoji žena, a muškarac je samo daljinski upravljač u njenim rukama… Mislim da će rokenrol opstati jer nudi velike ideale, ljubav prema ljudima i prema svojoj slobodi, te individualnosti koja ide u korist zajednici…”
Premda je premijer Plenković napao DORH i glavnu državnu odvjetnicu Zlatu Hrvoj Šipek jer je ”baš sad”, kao u nekoj zavjeri, poslala policiju da liši slobode ministra Darka Horvata, trebao bi joj zapravo biti do groba zahvalan. Jer što bi tek bilo da je DORH pričekao saborsku raspravu o Horvatovom opozivu koja se, na zahtjev kompletne opozicije, trebala odigrati za koji dan, i tek nakon toga stisnuo taj gumb za Horvatovo hapšenje? Kakva bi tek to bila blamaža za premijera. U svakom slučaju, na silu smijenjeni Darko Horvat već je deseti Plenkovićev ministar koji je morao otići zbog sumnji u kaznena djela povezana s koristoljubljem. Nemamo naznaka da je Andrej Plenković osobno korumpiran, ali njegovo je kadroviranje čista tragedija… – piše nemilosrdna Sanja Modrić za Telegram.
Izračuni energetskih stručnjaka pokazuju da za solidno grijanje osrednje toplinski izolirane kuće ili stana od stotinjak kvadrata godišnje treba potrošiti oko 20.000 kilovata energije. Trenutno se najpovoljnije griju potrošači priključeni na zagrebačke toplane pod ingerencijom HEP Toplinarstva. Cijena kilovata energije iz toplane sa svim nametima kreće se oko 0,25 kuna, što znači da za 20.000 kilovata energije treba utrošiti 5.000 kuna. Potrošači koji koriste gradski zemni plin izbjegli su velik cjenovni udar zahvaljujući mjerama Vlade. Kada se uzme u obzir projicirani rast cijene plina na 38 lipa po kilovatu, godišnji trošak grijanja penje se na 7.600 kuna. Za ogrjevno drvo i pelete treba izdvojiti 8.000 kn, a za grijanje je lož ulje, čija je cijena trenutno 6,82 kune po litri, pa za mirnu sezonu grijanja treba osigurati 13.695 kuna. Za grijalice ili radijatore na struju godišnja potrošnja penje na 16.600 kuna. Tportal
Ponuda uključuje proslavu rođendana za do osmero djece (moguća je nadoplata za više djece) od 3 godine naviše u Rođendaonici Bubamara u Dugavama. U paket su uključeni: 1 animator, maskota po izboru, torta s tematskom pokrivkom po želji, vatromet za tortu, šampanjac, face painting, svečani izlazak torte na kolicima, pozivnice, lutkarske predstave prilagođene uzrastu, fotografije, sokovi i grickalice, korištenje svih igara i rekvizita, karaoke set i još štošta. Redovna cijena je 1390 kuna, a preko Ponude dana 799 kuna.
Odabrao Dragan Markovina za Telegram.