Završno sučeljavanje na Novoj TV
Video isječci i djelomični transkript.
Video isječci i djelomični transkript.
Tomislav Čadež vrlo pohvalno piše o novoj predstavi HNK u režiji ruskog redatelja Vasilija Senjina i u zaključku meditira: Generalno gledano, predstava je uspjela zato što ne prepričava roman, negoli živo daje njegove protagoniste… Ukratko, ova trosatna predstava (sa stankom) ozbiljna je i zanimljiva radnja. Osobito prvi dio, dok se u drugome zbivanje ponešto raspada u intimnijim dijalozima. Ono što jest u njoj suvremeno, jest ujedno ono što je u njoj i klasično: potraga za srećom uvijek je varka. Čovjek, svojim ustrojem, ne jedino da ne može biti dobar, on ne može biti niti sretan. Ali, svakako će pokušati da sreću dosegne. Inače život zbilja ne bi imao smisla, ni za loše, nit za takozvane dobre ljude.
Budući da više nije nikakva tajna da će se četvrta knjiga iz moje popularno-znanstvene tetralogije o 21. stoljeću zvati “Očekujući vatre”, a usredotočit će se na izazove koji očekuju čovječanstvo u 21. stoljeću i povezani su s održivošću razvoja kakvog smo do sada poznavali, došao sam na logičnu ideju: želim li biti autentičan publicist i posvetiti se pisanju ozbiljnije, nema mi druge nego zaputiti se u srž zbivanja, na drugi kraj svijeta, i informirati se izbliza o onome o čemu pišem. Sjedoh, tako, početkom vikenda na let za Dubai, pa produljih zatim i za Sydney, i eto me sada u Australiji, u Novom južnom Walesu, okruženog vatrama… Pri izlazu iz aerodromske zgrade, u zraku se osjeća miris paljevine… – piše Igor Rudan na svom Facebook profilu u prvom nastavku svog avanturističkog serijala, 29.12.2019. Drugi dio je Sretna nova iz Sydneya, a u današnjem 3. dijelu Gubici u širem smislu piše: znanstvenici sa Sveučilišta u Sydneyu procijenili su da su vatre već usmrtile barem pola milijarde životinja i biljaka.
Dok ovo pišem i dok se živa uspinje prema 40 Celzijevih stupnjeva, zabarikadiran sam u kući u sjevernom dijelu Canberre, i scena koja se vidi kroz prozor je zaista nestvarna, no nešto na što sam već navikao ove godine: sunce se ukazuje kroz dimom zagađenu atmosferu tek kao slabašna svijetla kuglica…
Trump je smaknuo Sulejmanija kako bi potkopao postupak impeachmenta u Senatu. Ideja je jednostavna: pa nećete valjda iznutra oslabljivati predsjednika dok se priprema iranska odmazda protiv Amerike!? Sada kad nam treba jedinstvo američkog naroda i vjera u izabranog vođu! pic.twitter.com/cqohk7miuH
— Pavel Gregoric (@pavelgregoric) January 3, 2020
A iz odgovora možete otkriti i kako zakočiti protok vremena.
Clean air, community and work-life balance.
📕 Read more: https://t.co/yQ2yVjrCne #mentalhealth #sweden pic.twitter.com/4SV4voYKT4
— World Economic Forum (@wef) January 3, 2020
2. siječanj
Hvala bogu dragome. Ono najgore je iza nas. I ne osjećamo se više krivima. Muž i ja sjedimo pokraj peći, vatra gori, pred nama čaj od šipka i kutija dvopeka. “A da uključimo sučeljavanje?” Ne mogu odbiti muža koji je jedva spasio živu glavu. Na ekranu Milanović i Kolinda. Mužjačina bez muda i kokoš bez glave. Lovci na petogodišnje besplatno stanovanje, žderanje, lovu i moć. Govorili su sedam minuta. Ja sam bila brža. Jurnula sam prema kupatilu, muž prema zahodu. Kad će prestati sranje u ovoj zemlji? Vedrana Rudan
Predah prije nedjelje pic.twitter.com/UQeSOJNCHR
— Nik Titanik (@NikTitanik) January 3, 2020
Tko još uvijek vjeruje svojim filmofilskim očima i znade gdje treba gledati, mogao je pogledati niz vrhunskih filmova tijekom 2019. koja se, mic po mic, prometnula u jednu od najboljih filmskih godina 2010-ih, odlično zaokružila dekadu i dala nekoliko naslova za “best of” desetljeća. Najaktivniji filmski kritičar kojeg znamo, a uz to piše sa stilom i poznaje film – Marko Njegić iz Slobodne – pobrojao je 25 filmova i obrazložio zašto su dobri (prvo mjesto dijele “Parazit” i Tarantino), a uz to skreće pažnju na niz filmova u vlastitim podkategorijama.
U zahtjevu Juričan kaže: Prema Zakonu o trgovačkim društvima, članku 114. Sud može imenovati likvidatora koji nije član društva, a to može biti i fizička osoba vjerovnik tog društva. Kao likvidator, Grad Zagreb bih zbog ogromne količine smeća nagomilanog od 2000. likvidirao, a administraciju i ostale javne servise Zagreba pripojio bih najbližem ozbiljnijem gradu – Bjelovaru. Dugovi koje Zagrebački holding ima prema meni bili bi time anulirani.
(Zaboga, Zagreb pripojiti nekorumpiranom Bjelovaru! Kome smo to dali glas!)
Srpska pravoslavna crkva odbija da bude dio pravnog poretka države Crne Gore. Ona odbija da se registruje u Crnoj Gori i da na bilo koji način poštuje zakone te države. Ona tvrdi da je starija od države i aktivno odbija prihvatiti postojanje te države, ma kako suludo to moglo djelovati. Istovremeno, iako u njoj pravno ne postoji, SPC tvrdi da je vlasnik svih crkava i manastira u Crnoj Gori… Nisu li ondašnje „balvan revolucije“ i „događanja naroda“, kao i kasniji ratovi u Hrvatskoj i Bosni, kao džojstikom, vođeni iz Beograda, kao što je iz Beograda upravljano i sinošnjim nemirima u Crnoj Gori? Naime: nakon što je izvođač radova, Demokratski front, saopštio da odustaje od prvobitnog plana da, kako su govorili, „spale skupštinu“, njihovi lideri, Andrija Mandić i Milan Knežević avionom vlade države Srbije odvedeni su u Beograd, tamo primili instrukcije, stavljeni pod direktnu komandu srpskog Patrijarha Irineja i istim tim avionom vraćeni u Podgoricu da tu izazovu najveći nered koji su u stanju izazvati i tako spriječe usvajanje zakona – piše o krizi u Crnoj Gori Andrej Nikolaidis za Žurnal.info (tekst objavljen 27.12.2019.).
Članak je Goranko Fižulić objavio uoči sinoćnjeg sučeljavanja. Brojke je spomenuo Milanović, ali nije rekao koliko je u njoj sudjelovala Račanova vlada, a koliko njegova. Dakle, za vrijeme Račana rast BDP-a je bio 19,53%, a za vrijeme Milanovića 5,31%. Pogledajte i druge brojke u članku na Telegramu.
Prema zadnjim dostupnim podacima onima iz 2018. godine (oni za 2019. još nisu obrađeni), u Hrvatskoj je sklopljen 19.921 brak, od toga njih 9931 su građanski brakovi, a 9990 vjerski. U 2018. sklopljen je 19.921 brak što je za 1,9 posto manje nego u 2017. Od ukupno sklopljenih brakova, prvi brak sklopilo je 87,4 posto nevjesta i 87,6 posto ženika. Prosječna starost pri sklapanju prvog braka povećava se i za ženika i za nevjestu. Tako je u 1989. prosječna starost nevjeste pri sklapanju prvog braka iznosila 23,1 godinu, ženika 26,7 godina, dok je u 2018. prosječna starost nevjeste iznosila 28,7 godina, a ženika 31,3 godine. U gradu Zagrebu je 2018. bilo je više građanskih nego vjerskih brakova. Ukupno se vjenčalo 3886 ljudi, od toga je 2027 građanskih, a 1859 vjerskih. Brojke Državnog zavoda za statistiku prenosi 24 sata
“Ako ćemo raditi samo od 8 do 5 nećemo ništa napraviti.”
In 1999, Jack Ma started Alibaba in his apartment & pitched friends on the business:
“We need to learn the hard working spirit of Silicon Valley. If we go to work at 8am and go home at 5pm, this is not a tech company and Alibaba will never be successful.”pic.twitter.com/kawaqmHUDB
— Jon Erlichman (@JonErlichman) January 3, 2020
Nalogom za ubojstvo iranskog generala Kasema Sulejmanija jučer na bagdadskom aerodromu, Donald Trump otvorio je vrata za početak američko-iranskog rata, zatresao Irak i gurnuo ga u vjerojatnu obnovu tamošnjeg građanskog rata te izazvao iranske klijente i proxyje – od Libanona preko Sirije i Iraka do Jemena – da pokrenu val odmazde protiv američkih interesa i zapadnih saveznika na cijelom Bliskom istoku, a moguće i drugdje u svijetu. Sulejmani je bio drugi najmoćniji čovjek u Iranu, odmah nakon vrhovnog vođe Alija Hamneija, i na njegovu smrt Iran će sigurno silovito odgovoriti… – piše Đivo Đurović analitičar Telegrama iz New Yorka.
Kolinda Grabar Kitarović došla je večerašnje sučeljavanje na HRT-u oboružana križem i zastavom na prsima te debelom bilježnicom pod rukom, ali ništa od toga nije joj pomoglo. Bio je to njezin ozbiljan poraz. Zoran Milanović danas nije šmrcao, nije mahao rukama, nije bio agresivan i iritantan, nije bio vehementan niti (previše) bahat. Bio je ozbiljan, mračan, često i otrovan. I jako dobro pripremljen – tako je vidio je sučeljavanje na HRT-u Tomislav Klauški.
Zimsku idilu u Hotelu Trakošćan 4* uz korištenje wellnessa tik do prekrasnog dvorca omogućuje vam današnja Ponuda dana, a uključuje 1 ili 2 noćenja za 2 osobe u dvokrevetnoj standard sobi u Hotelu Trakošćan 4*, polupansion (buffet doručak i večeru, ovisi o broju gostiju u hotelu), neograničeno korištenje hotelskog bazena, unutarnje finske saune i vanjske panoramic finske saune, whirlpoola i fitnessa (uto – čet: 11h – 20h; pet, sub i ned: 9h – 21h), kuhano vino uz kamin za dvije osobe, 20% popusta na korištenje usluga Spa & Wellness centar “Lorem Paradiso”, besplatan WiFi u sobama, besplatan parking. Klikom na kupi birate između 1 noćenja za dvije osobe za 699 kn ili 2 noćenja za dvije osobe za 1.099 kn. Opširnije na Ponudi dana.